Hydrodekompresja, bezoperacyjna metoda leczenia cieśni

Hydrodekompresja cieśni nadgarstka – cena w Lublinie

Koszt hydrodekompresji cieśni nadgarstka w naszym ośrodku wynosi 1000 złoty.  Umów wizyte!
 

Hydrodekompresja cieśni nadgarstka czyli metoda leczenia dla pacjentów którzy chcą uniknąć operacji

Na czym polega hydrodekompresja cieśni nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka to nic innego jak ucisk nerwu w nadgarstku przez zmiany w tym stawie. Leczenie przy pomocy hydrodekompresji to wstrzyknięcie odpowiedniej ilości płynu w miejscu chorego nerwu. To powoduje rozepchnięcie tej przestrzeni i uwolnienie nerwu z ucisku. 

bezoperacyjne leczenie cieśni

Hydrodekompresja to po prostu duży zastrzyk

Hydrodekompresja cieśni nadgarstka- czy to dla mnie odpowiednie leczenie?

 • dla osób które chcą  wyleczyć cieśń nieoperacyjnie, chcą uniknąć operacji, obawiają się powikłań po operacji
 • dla osób które nie mogą pozwolić sobie na conajmniej 4 tygodniowy okres rehabilitacji pooperacyjnej na przykład z powodu pracy
 • dla osób po operacji zespołu cieśni nadgarstka i choroba wróciła.

Jak wygląda hydrodekompresja nerwu pośrodkowego?

Hydrodekompresja nerwu pośrodkowego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – nie czujesz bólu. Lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły aplikuje stosowną ilość cieczy wprost do kanału nadgarstka. Preparat dociera do obszaru wokół zmienionego chorobowo nerwu. W trakcie całej czynności nadgarstek znajduje się pod kontrolą sondy USG, która ułatwia precyzyjne podanie leku. Poprzez to ryzyko uszkodzenie pnia nerwu pośrodkowego, naczyń krwionośnych oraz innych ważnych struktur zostaje całkowicie zniwelowane – bezpieczeństwo zabiegu.
 
 
Zabieg hydrodekompresji jest bezpieczny.
 

Przygotowanie do leczenia?

Przed zabiegiem przynieś wszystkie dotychczasowe dokumenty medyczne. Ważne aby dostarczyć badanie EMG potwierdzające diagnoze. Równie ważne jest poinformowanie o stosowanych lekach (leczenie przeciwkrzepliwe jest przeciwskazane – poinformuj o tym nas wcześniej). 

Zabieg trwa około 30 minut. Po zakończeniu zabiegu możesz wrócić spokojnie do domu i wykonywać wszystkie dotychczasowe czynności. Dolegliwości związane z chorobą ustępują bardzo szybko w większośc przypadków. Czasami trzeba poczekać do tygodnia. Zabieg nie pozostawia blizn. 

Hydrodekompresja cieśni nadgarstka na NFZ?

 
Niestety zabieg nie jest refundowany w ramach NFZ. Tym niemniej w przypadku ubezpieczeń prywatnych (np Medicover, PZU itd.) można się starać o zwrot części kosztów. Szczególy należy ustalić z ubezpieczycielem. 
 

Hydrodekompresja cieśni opinie

Jeżeli jesteś już po zabiegu i chciałbyś podzielić się opinią na temat hydrodekompresji cieśni napisz niżej. Wiele osób zastanawia się czy warto wykonać hydrodekompresje. Jeżeli brakuje jakiś informacji o taki leczeniu również napisz w komentarzu. Pozwoli to uzupełnić informacje i zwiększyć świadomość mozliwości leczenia zespołu ciesni nadgarstka. 

 
 
ortopeda lublin

Dr n.med. Piotr Rusin

Leczenie wykonuje doświadczony ortopeda Dr n.med. Piotr Rusin. Pracownik szpitala klinicznego w Lublinie. Wykładowca i nauczyciel akademicki UM Lublin.

Sending
Ocena
3,92 (105 )
Udostępnij post:

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Jan

  Jestem już po zabiegu. Na prawde skuteczna metoda. Od razu przestała mi ręka dokuczać. Szczerze polecam!

 2. Jacek

  Super, dwa miesiące minęły od zabiegu, wszystko ok, mogę normalnie funkcjonować…..bez operacji. Gorąco polecam. Jacek.

 3. Łukasz

  Wielki minus. mineło 4 tygodnie od zabiegu, bez zmian!!!

 4. Alicja

  Ja miałam wykonywany zabieg z miesiąc temu w Krakowie u dr. Więcka i generalnie przebieg super, ręka wraca do sprawności 🙂

Dodaj komentarz

Dr n. med. Sebastian Szklener

Lekarz specjalista neurolog. Od wielu lat specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu choroby Parkinsona, Migreny, Miasteni i Polineuropatii. Umów się na TELEPORADE