Czy wiedziałeś że zespół cieśni nadgarstka to choroba zawodowa?

Kto i kiedy może się starać o jej uznanie?

Mówi się o niej, że to choroba zawodowa informatyków, pielęgniarek, muzyków, ale jak się okazuje nie tylko. Zespół cieśni nadgarstka diagnozuje się również u pracowników fizycznych, wykonujących prace obciążające nadgarstki. Czy dotyczy to również krawcowej lub operatora młota pneumatycznego? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.

Najważniejszy w każdym działaniu jest początek. Platon

Inne przydatne informacje o chorobie zawodowej.

O uznanie zespołu cieśni nadgarstka jako choroby zawodowej, możesz się starać również po wykonanym zabiegu odbarczania nerwu.

Bez względu na rodzaj zastosowanego leczenia i ustąpieniu objawów cieśni nadgarstka, warunkiem że nie będzie nawrotu choroby jest zmiana wykonywanej pracy.

Dużo konkretnych i ciekawych informacji, o procedurze uznania zespołu cieśni nadgarstka jako choroby zawodowej, znalazłem na stronie Awanturnica blog. Jest tam, bardzo szczegółowo opisane co i jak wypełnić, oraz jak wygląda ta procedura w praktyce.

Pliki do pobrania:
Skierowanie na badania w związku z podejrzeniem choroby zawodowej.
Zgłoszenie podejrzenia choroby zawodowej.

Uznanie zespołu cieśni nadgarstka za chorobę zawodową, opiera się na szeregu badań. Podstawowym  jest badanie EMG, które wykonuję w swojej pracowni. Jeżeli zdecydujesz się na leczenie cieśni lub wykonanie badania EMG zapraszam.

Gabinet neurologiczny i Pracownia badań EMG Lublin

Umów wizytę

Archiwum bloga: