Dr n. med. Sebastian Szklener - Neurolog online - Teleporady

E-wizyta nabrała realnego kształtu po wybuchu pandemii koronawirusowej. Pacjenci docenili możliwość rozmowy z lekarzem w warunkach domowych. Szczególnie że obawiali się narażenia na infekcje, czekając w kolejce do lekarza. Na szczęście kolce koronawirusa stały się nieco mniej ostre. Tym niemniej teleporady już na zawsze zagoszczą wśród usług lekarskich. Na pewno nie we wszystkich specjalnościach i sytuacjach klinicznych. Natomiast w neurologii z pewnością jest to dobre rozwiązanie.

Czy neurologia online zastąpi wizyty tradycyjne?

Oczywiście, że wizyta tradycyjna ma przewagę nad teleporadą ze względu na możliwość wykonania szczegółowego badania neurologicznego. Natomiast istnieje wiele argumentów na rzecz wizyty u neurologa online. Po pierwsze zadaj pytanie neurologowi! Tak zwane zasięgnięcie drugiej opinii, doradzenie się czy Twoje leczenie przebiega prawidłowo jest warte do rozważenia, jeżeli masz wątpliwości. Kolejnym argumentem jest fakt łatwej dostępności lekarza online. Możesz szybko otrzymać receptę czy skonsultować właśnie odebrany wynik badania, bez oczekiwania na wizytę stacjonarną. Na końcu zaznaczę, że jest to doskonałe narzędzie, jeżeli chcemy skonsultować się z lekarzem neurologiem online specjalizującym się w wybranych schorzeniach. Skonsultować się u fachowca w swojej dziedzinie.

Neurolog online – jak wygląda typowa e-wizyta.

Najczęściej na podstawie wnikliwego wywiadu udaje się ustalić problem pacjenta. W neurologii wywiad lekarski ma niebagatelne znaczenie. W zasadzie wywiad decyduje o finalnym rozpoznaniu. Badania instrumentalne służą najczęściej do potwierdzenia lub uszczegółowienia rozpoznania. Podczas e-wizyty otrzymasz e-skierowanie, e-recepte, zaświadczenie lekarskie czy zwolnienie lekarskie. Wszystkie te dokumenty są równoważne z wizytą tradycyjną w gabinecie neurologicznym.

neurolog online

O MNIE - e-Neurolog

Jestem lekarzem specjalistą neurologii. Moje wieloletnie doświadczenie zdobywałem na wielu odcinkach pracy neurologa, począwszy od Poradni Neurologicznej, poprzez Oddział Neurologii i Udarowy a kończąc na Oddziale Intensywnej Opieki Neurologicznej. Aktualnie nowe doświadczenia zdobywam właśnie podczas teleporad. Nieobca jest mi praca w programach lekowych, badaniach klinicznych oraz praca naukowa. Jestem zdobywcą nagrody "Investigator Award - Berlin 2015" na Europejskiej Akademi Neurologicznej. Jestem certyfikowanym neurofizjologiem w zakresie badań EMG i przewodnictwa nerwowego.

Obecnie w swojej praktyce klinicznej skupiam się głównie na schorzeniach dotyczących obwodowego układu nerwowego, zespołach bólowych i chorobach neurozwyrodnieniowych. Poza standardową terapią oferuje również pacjentom dostęp do nowoczesnych terapii w ramach programów lekowych i badań klinicznych.

ZAKRES TELEPORAD NEUROLOGICZNYCH


  • Leczenie migreny i innych bólów głowy

  • Leczenia miasteni rzekomoporaźnej i zespółów pokrewnych

  • Terapia drżenia samoistnego i choroby Parkinsona

  • Diagnostyka i leczenie bólów kręgosłupa

JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ WIZYTA ONLINE U NEUROLOGA

  • Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest rezerwacja wizyty online na formularzu u dołu strony. Potem otrzymasz wiadomość na e-mail jak krok po kroku rozpocząć spotkanie. Nie wymagane jest żadne oprogramowanie. Wystarczy kliknąć na link do spotkania, który podany będzie w mejlu. 
  • W trakcie rezerwacji bardzo proszę o szczegółowe opisanie Twojego problemu zdrowotnego.
  • Na wizytę przygotuj cała dokumentacje medyczną, jaką posiadasz.
  • Podczas teleporady możesz zadać absolutnie każde pytanie (np. czy należy mi się zwolnienie? Nie wiem, czy mogę stosować medyczną marihuanę itd.).
  • W trakcie wizyty otrzymasz wszystkie niezbędne skierowania, recepty, recepty transgraniczne czy zwolnienie lekarskie.
  • Jeżeli uznam że TELEPORADA jest nie wystarczająca aby Ci pomóc to poinformuje o tym i dokonam zwrotu kosztów (wizyta online za darmo).
neurolog teleporada