Hydrodekompresja nerwu łokciowego

Hydrodekompresja nerwu łokciowego

Hydrodekompresja rowka nerwu łokciowego czyli metoda leczenia dla pacjentów którzy chcą uniknąć operacji

Na czym polega hydrodekompresja rowka nerwu łokciowego?

Zespół rowka nerwu łokciowego to ucisk nerwu, najczęściej spowodowany zmianą w stawie łokciowym. Leczenie za pomocą hydrodekompresji polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości płynu w miejsce uszkodzonego nerwu. Powoduje to poszerzenie tej przestrzeni i uwolnienie ucisku na nerw.

bezoperacyjne leczenie cieśni

Hydrodekompresja to po prostu duży zastrzyk

Dla kogo skierowane jest leczenie?

  • dla osób które chcą  wyleczyć cieśń nieoperacyjnie, chcą uniknąć operacji, obawiają się powikłań po operacji
  • dla osób które nie mogą pozwolić sobie na kilku tygodniowy okres rehabilitacji pooperacyjnej na przykład z powodu pracy
  • dla osób po operacji rowka nerwu łokciowego i choroba wróciła.

Jak wygląda hydrodekompresja nerwu łokciowego?

Hydrodekompresje wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dla tego jest bezbolesna.  Lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły aplikuje odpowiednią ilość płynu wokół stawu łokciowego. Płyn ten dociera w okolice uszkodzonego nerwu. Podczas zabiegu nerw znajduje się pod kontrolą sondy ultradźwiękowej, co ułatwia precyzyjne podanie leku. Eliminuje to całkowicie ryzyko uszkodzenia istotnych struktur, takich jak nerwy i naczynia krwionośne, zapewniając tym samym bezpieczeństwo zabiegu.
 
 
Zabieg hydrodekompresji jest bezpieczny.
 

Jeśli przygotowujesz się do leczenia

Przynieś całą dotychczasową dokumentację medyczną przed rozpoczęciem leczenia. Ważne jest, aby przedstawić wynik badania EMG w celu potwierdzenia diagnozy. Równie ważne jest poinformowanie nas o wszelkich przyjmowanych lekach.

Zabieg trwa około 30 minut. Po zakończeniu leczenia można bezpiecznie wrócić do domu i prowadzić normalne życie.W większości przypadków dyskomfort związany z dolegliwością ustępuje bardzo szybko.Czasami może być konieczne odczekanie do tygodnia. Po zabiegu niepozostają żadne blizny.

Czy Hydrodekompresja nerwu łokciowego jest objęta finansowaniem NFZ?

Niestety, zabiegten nie jest refundowanyprzez NFZ. Jednakże, jeśli posiadasz prywatne ubezpieczenie (Medicover, PZU,itp.), możesz ubiegać się o częściową refundację. Skonsultuj się ze swoją firmą  ubezpieczeniową, aby uzyskać więcej informacji. Zabieg może być również opłacony w ratach.

Opinie o hydrodekompresji nerwu łokciowego

Jeśli miałeś ten zabieg i chciałbyś podzielić się swoimi opiniami na temat hydrodekompresji, napisz poniżej. Wiele osób zastanawia się, czy zabieg jest tego warty. Jeśli widzisz jakieś brakujące informacje na temat tego typu zabiegu, napisz w sekcji komentarzy. W ten sposób możemy uzupełnić informacje i zwiększyć świadomość na temat możliwości leczenia.

 
Sending
Ocena
0 (0 )
Udostępnij post:

Dodaj komentarz

Dr n. med. Sebastian Szklener

Lekarz specjalista neurolog. Od wielu lat specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu choroby Parkinsona, Migreny, Miasteni i Polineuropatii. Umów się na TELEPORADE