Badanie EMG (Elekromiografia) w pigułce, czyli co pacjent wiedzieć powinien.

Badanie EMG kto i kiedy powinien  je wykonać? Jak przygotować się do badania? Czy badanie EMG jest bolesne?

Te i inne odpowiedzi znajdziesz na stronie.

Schorzenia neurologiczne, to grupa skomplikowanych chorób trudnych w leczeniu. Bardzo często odpowiednio dobrane badania, przyspieszają ich diagnozowanie tak jak np badanie EMG. Pierwsze objawy bywają niezauważone lub interpretowane, jako coś przypadkowego i mało znaczącego. Bezsenność, osłabienie, ciągłe zmęczenie, wydają się zwykłymi i chwilowymi przypadłościami. Znowu zdrętwiała nam noga lub ręka, albo mieliśmy nieprzyjemny skurcz w łydce. Łykamy więc jakiś preparat z magnezem i lekceważymy problem.

Zaczynamy się niepokoić, wówczas gdy pojawia się kołatanie serca, podobnie jak bóle w klatce piersiowej. Szukamy pomocy, ponieważ drętwienie rąk w nocy i koszmarny ból ręki nie pozwala nam spać, a przedmioty cały czas z nich wypadają. Okazuje się, że może to być zespół cieśni nadgarstka, miastenia lub tężyczka. Niestety zanim zostanie postawiona właściwa diagnoza, tracimy czas, pieniądze i zdrowie. Bardzo często można ją przyspieszyć wykonując badanie EMG. Więcej na temat wspomnianych schorzeń znajdziesz na Blogu.

Do pracowni, serdecznie zapraszam również Pacjentów z okolicznych miejscowości: Stalowa Wola, Dęblin, Włodawa, Zamość, Nałęczów, Puławy, Chełm, Kraśnik, Ryki, Bychawa, Bełżyce, Piaski, Świdnik, Kazimierz Dolny, Lubartów, Łęczna, Krasnystaw, Poniatowa, Opole Lubelskie.

Często o powodzeniu leczenia i jego efektach decyduje czas. Dlatego nie czekaj z podjęciem decyzji…

Umów wizytę